Produkcja cewki krok po kroku

Produkcja cewki krok po krokuProdukcja cewki krok po kroku

MAGRAV – KesheFundation. Generator plazmowy Mehran`a Keshe`e.
Wersja Polska – przetłumaczono opisy do paczki : Coil Production Step by Step – 10-30-15.pdf:
Na dole strony pdf po polsku do ściągniecia.
Materiały nadesłano przetłumaczone.

Produkcja cewki krok po kroku. Polska wersja.

Wersja oryginalna. (zdjęcia do podmiany)
Trwa aktualizacja..

Komentuj zalogowany na facebooku

Attachments

 1. Produkcja Cewek krok po kroku (1.6 MB)
  Tłumaczenie nadesłane

17 Comments on Produkcja cewki krok po kroku

 1. Jak mogę pomóc… Iloć zwojow ma odpowiadać liczbie „9”. Czyli mały zwoj ma ilosc zwoi 81, a duzy 162 (ważna ilosć zwoi).Maly zwoj wykonujemy na drucie rednicy 6 mm, a duży srednicy 10 mm. Pokrycie nano wykonyjemy przed montażem cewek (mała w dużą).Jezeli chodzi o uzycie palnika to zrobić to kilka razy a pomiedzy wlożyc do wody.Pozdro

 2. Przydałaby się informacja o grubościach prętów, na które nawija się drut miedziany…

 3. w Brukseli szukalem dzisiaj drutu ale nie znlazlem
  nie wiem gdzie znalesc proszek do nanopowloki
  nie wiem gdzie znalesc papier do kondensatora plazmowego
  nie do konca wiem jak wykonac kondensator

  • Keshe Fundation - sekcja polska | 1 grudnia 2015 at 17:34 |

   Drut można sobie zamówić pocztą. Link: Kompletujemy materiały. Spis potrzebnych i przydatnych rzeczy. Drut miedziany. Magrav.
   Jeśli chodzi Panu o sodę kaustyczną, to zapewne znajdzie ją Pan w jakimś markecie technicznym (Liroy Merlin, OBI lub inne – nie mamy pojęcia jakie tam są markety) i zapewne nazywa się: „caustic soda”. W języku polskim nazywa się to również: ług sodowy ale przeciętny obywatel nie używa tej terminologii i jej nie zna. Może: „sodium lye” – ale używa się raczej samo „lye”. Soda kaustyczna – wodorotlenek sodu, nazwa techniczna. „.. Sodium hydroxide (NaOH), also known as lye and caustic soda. ..”

   Proszę również wziąc pod uwagę, że na wykładach fundacji mowa jest także o wykonaniu nano powłoki za pomocą samego palnika bez chemicznej kąpieli.

   Kondensator zostanie opisany z czasem. Najważniejszą kwestią jest nano powłoka – bez prawidłowo wykonanej nano powłoki kondensator nie będzie potrzebny 🙂
   Postaramy się zebrać z informacje o kondensatorze w tym tygodniu.

  • Papier do pieczenia znajdziesz w każdy większym sklepie czy markecie ofoliowany w arkuszach lub w rolce podobnie jak folię aluminium.

 4. Tłumaczeie pdf’a złe. Fundamentalne informacje (str. 2 ) takie jak clockwise – w angielskiej wersji w obu przypadkach jest zgodnie ze wskazówkami zegara a w pl źle przetłumaczone albo to celowa dezinformacja. Do tego informacja że to już dostali przetłumaczone czyli umywają się od odpowiedzialności za tłumaczenie. Podejrzana sprawa.

  • Keshe Fundation - sekcja polska | 1 grudnia 2015 at 17:09 |

   Rzeczywiście bardzo to podejrzane 😛
   Counter clockwise = counter-clockwise = counterclockwise – przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegara.
   Zdjęcie w galerii polskiej: Link: Produkcja cewki krok po kroku
   Zrzut ekranu z oficjalnego pdf’a Keshe Fundation z dnia 30.10.2015. Link: Keshe Fundation pdf – zrzut ekranu
   W galerii angielskiej, która była niżej były 4 zdjęcia po polsku z wstępnym i błędnym tłumaczeniem ale to nie ona jest istotna. Galeria obecnie wyłączona.
   Na dole strony jest również do ściagnięcia nadesłany pdf. Link: Pdf tłumaczony Keshe
   Keshe również mówi o kierunku przeciwnym. Fragment filmu: „.. Przede wszystkim nakręcacie ten zwój w kierunku odwrotnym do zegara. ..”. Link: Keshe. Magrav. Wykonanie cewki – ważne wskazówki. Nano powłoka. Błędy wykonania.
   Tak. Dostaliśmy emailem tłumaczenia w postaci pdf’a, który na linux’ie został wydrukowany do plików graficznych.
   Ponieważ temat jest szerszy niż nawijanie drutu, należy go na bieżąco studiować. Obecnie cewki mają inną ilość zwojów. Na rysunkach również się nie zgadza. Jeśli ktoś na prawdę jest zainteresowany tematem, to będzie zgłebiał, szukał, analizował a nie wymyślał bzdurne oskarżenia. Wszystko jest i pojawia się na bieżąco na stronach fundacji i ogólnie w sieci.
   My będziemy uzupełniać w ramach dostępnego czasu i zrozumienia projektu. Jak wiadomo, bo można sobie w sieci sprawdzić – strona powstała w granicach miesiąca i dopiero zbieramy i analizujemy informacje, zatem proszę wziąć pod uwagę, że mogą być błędy. Oni również dopracowują tą technologię i robią zmiany, które przynoszą im lepsze wyniki. Krytyka jest na pewno wskazana a wykazywanie błędów tym bardziej – jednak w tym przypadku tworzy Pan chyba teorię spiskową 🙂

  • Keshe Fundation - sekcja polska | 1 grudnia 2015 at 20:24 |

   W wykładach jest również mowa o obu wersjach nawijania – ważny aby wszystkie były w tym samym kierunku.

 5. witam,
  udało się komuś zrobić działające urządzenie?

 6. Czy ktoś wie gdzie kupić odpowiedni drut miedziany o przekroju 1,6 mm bo nie mogę nigdzie znależć?

 7. no wiesz a kurat dla mnie to dosc trudne , nie mam palnika gazowego,…..pozniej z tym miernikiem jaka to ma byc wartosc?

 8. A więc produkcja cewki jest w ten sposób że robi sie sprężynki z miedzi i potem ten proces nano pokrywania pisze że trzeba palnikiem gazowym podgrzewać tę sprężyne aż do uzyskania określonego koloru. Następnie połączyć końce trzech cewek wg schematu ułożyc je jedna nad drugą i podłączyć między gniazdkiem z prądem a urządzeniem które chcemy zasilac. Czy to aż tak proste? . Ten nano coating robi sie palnikiem gazowym i już?

Comments are closed.